Kahverengi Saç Renkleri

Sıcak Kahve Saç Rengi

Adını bir renge verecek kadar çok sevdiğimiz kahvenin rengini saçlarımızda görmekten elbette büyük bir haz duyarız. Çok sevdiğimizden midir bilinmez ama kadınlara en çok kahvenin tonları yakıştığını hiç kimsenin inkâr etmeyeceğinden eminiz.

Kahverenginin farklı tonlarda kullanılması elbette her ten rengi ile uyumunu daha da artırmaktadır. Sıcak Kahve saç rengi tonları da son yılların en popüler kahve tonları haline gelmiştir. Saçları fazlaca yıpranmış olan kadınların ilk başvurduğu saç rengidir kahve tonları. Özellikle sıcak kahve tonları saçların yıpranmış görünümünü ortadan kaldırıp ışıltı ve parlaklık katarak saçlarda mükemmel görünüm elde etmesini sağlayacaktır. Ayrıca bu saç rengi tonları uzun saça, kısa saça, dalgalı saça, düz saça kısacası her türlü saça çok yakışacaktır.

Sıcak kahve saç rengi tonları parlak tonlarda olduğu için, bu parlaklığını korumaya özen gösterilmesi gerekmektedir. Bunun için de bakım yağları, bakım kremleri ve saç rengine uygun şampuan yeterli olacaktır. Ancak bunların saç rengi ile uyumu kesinlikle göz önünde bulundurulmalıdır. Yoksa saçlarınızın parlaklığı ve canlılığı kısa zamanda azalabilir hatta yok olabilir.

Şimdi dilerseniz bazı sıcak kahve tonlarına daha yakından bakalım;

Çikolata Kahve Saç Rengi

Çikolata diyince bile burnuna kokusunun gelir kadınların. Özel günlerinde asla yanından ayırmadığı, depresyona girdiğinde veya çok mutlu olduğunda hemen içinde büyük bir arzu ile yeme isteği duyduğu çikolata rengi ile en sevdiği içecek olan kahverenginin birleşimini, kadınlara saçlarında her aynaya baktığında görmek büyük bir haz verir. Bu yüzdendir diye tahmin etmekteyiz, kadınların en çok kullandığı kahve tonu çikolata kahve tonudur. İçerisinde bulunan hafif kızıllık beyaz tenlilerin ten rengini, renkli gözlülerin de göz rengini ortaya çıkarırken çarpıcı bir görünüm sağlamaktadır.

Bakır Kahve Saç rengi

Uzun saçlı kadınların daha çok tercih ettiği bakır kahve saç rengi tonu, açık ten rengine sahip olanlara çok yakışmaktadır. Sıradan kahverengi kullanmak istemeyen kadınların, çokça tercih ettiği kahve tonlarından birisi haline gelmiştir. Son yıllarda trend listelerinde yer alarak adından söz ettirmektedir.

Akaju Kahve Saç Rengi

İçerisinde fazlaca kızıl barındıran bu renk tonu çekicilikte ön sıralardadır. Cesur kadınların denediği ve beyaz ten rengine sahip olanları çekiciliğin zirvesine taşıyan bu renk çok farklı bir görünüm oluşturmaktadır. Herkesin hoşuna giden fakat denemeye cesaret edemediği orijinal bir renktir.

Evde Sıcak Kahve Saç Rengini Elde Edebilir Miyim?

Kahverengi öyle güzel bir renktir ki, neredeyse her tonunu evde elde etmek mümkündür. Saçınızın uzunluğuna ve kalınlığına göre Saç boyasını 1 paket fazla kullanabilirsiniz. Uygulamak istediğiniz sıcak kahve tonundaki saç boyasını aldıktan sonra üzerindeki talimatı düzgünce uygularsanız sonuç istediğiniz gibi olacaktır. Sıcak kahve tonları kadınların deneyip pişman olmadığı nadir saç renklerindendir. Biz de bu saç rengini sizlere şiddetle tesviye ediyoruz.

Yazar Hakkında

Renkli Yazar

Yorum Yap