Saç Renkleri

Sarışın Saç Modelleri

Her gün evden çıkmadan önceki en büyük sorunlardan biri kıyafet seçimidir. Daha önemli sorun ise saçları hangi model yapacağına karar vermektir. Bu bazen işkenceye bile dönüşebilir. Saçlarına saatlerce ayna karşısında işkence yaparken bulur insan kendisini. Bazen kendisini beğenmediği için bazen de saçlarının istediği formda olmadığını düşündüğü için bu işkenceyi yapar hem kendisine hem de saçlarına. Ama artık internet üzerinden aklınıza gelmeyen kolay, pratik ve çok şık saç modellerini bulabilmeniz mümkün. Size yardımcı olması açısından, sarışınlar için uygun olabilecek pratik ve şık saç modellerinden bazılarını burada paylaşacağız.

Öncelikle şunu söylemeliyiz ki sarışınsanız ve uzun saçlara sahipseniz gerçekten her saç modelinin size yakışacağından emin olabilirsiniz. Yani ayna karşısında kendinizi harap etmeniz gerçekten gereksiz. Kısa saçlı iseniz ve sarışınsanız, ufacık dokunuşlarla saçlarınıza harika görünüm kazandırabilirsiniz. İşte bunun ipuçlarını burada bulabilirsiniz;

Uzun Saçlı Sarışınlar İçin Saç Modelleri

Hafif Dalgalı Saç Modeli

Saçlarınıza sadece birazcık hacim kazandırmanız bile canlılığını artıracaktır. Saçlarınızın bazı kısımlarına maşa ile şekil verdikten sonra ellerinizle ayırarak şeklin tüm saça dağılmasını sağlayabilirsiniz. Bozulmaması için de saç spreyi tercih edebilirsiniz.

Dağınık Atkuyruğu Saç Modeli

Saçlarınıza şekil vermeye çalışarak vakit harcamak yerine alelade bir şekilde tepeden lastik ile tutturduğunuz saçlarınızın uç kısımlarını maşa ile şekillendirebilirsiniz. Kulak kenarlarından veya önünüzden çıkan saçlar da bırakın öyle kalsın. İşte size pratik ve çekici bir saç modeli daha.

Dağınık Örgü Saç Modeli

Örgünün yakışmadığı kadın yoktur herhalde. El becerinize göre bir örgü tarzı tercih edebilirsiniz.  Yapmanız gereken örme işlemini gerçekleştirdikten sonra hafifçe gevşetmektir. Çok fazla dağılıp bozulmasın isterseniz saç spreyi sıkıp şeklin daha uzun süre ilk yaptığınız formda kalmasını sağlayabilirsiniz.

Dağınık topuz Saç Modeli

Dağınık topuzu genelde, evde televizyon karşısında otururken öylesine topladığımızda en güzel şekilde yaparız bu su götürmez bir gerçek. Ama dışarı çıkarken de yapacağınız dağınık topuz sizi çok hoş gösterecektir, bundan emin olabilirsiniz. Dağınık topuz, sizin hem rahata düşkünlüğünüzü, hem de ufak bir dokunuş ile mükemmel görünebileceğinizi kanıtlar.

Yarım Topuz Saç Modeli

Saçlarını salmaktan hoşlananlar için müthiş çekici bir saç modeli. Ayrıca bu aralar trend listesinde sıkça yer almakta olan bir saç modeli. Saçların üst kısmından aldığınız bir tutam saçı dolayarak lastik yardımı ile tutturup biraz kabarttığınız zaman çok hoş görünecektir. Eğer saçlarınız kalınsa bu saç modeli size daha çok yakışacaktır. Yarım topuz saç modeli yerine yarım atkuyruğu saç modelini de deneyebilirsiniz.

Taç Örgü Saç Modeli

Saçlarını salmaktan hoşlanan ancak önüne gelip rahatsız etmesini de istemeyenler için özel bir model. Duruşu çok çekici ve aynı zamanda çok şık bir saç modeli. Bir zamanların modası olan taç, elbette ki artık kimse tarafından kullanılmıyor. Zaten bu saç modelinden sonra özellikle bir aparata gerek duymadan saçlarınıza hüküm sürebilirsiniz. Saçlarınızın ön kısmından şişli tarak ile eşit bir şekilde ayırarak işleme başlayabilirsiniz. Kulak arkasından aldığınız küçük bir tutam saçı üçe bölerek yana doğru balıksırtı tekniğini kullanarak diğer kulağınızın arkasına kadar örebilirsiniz. Taç örgü saç modelini yaparken düz balıksırtı ve ya ters balıksırtı tekniğini kullanabilirdiniz. Ters balıksırtı tekniğini uyguladığınız zaman üstte kalan örgüleri gevşeterek salaş ve hacimli bir görünüm oluşturabilirsiniz. İşlemi tamamladıktan sonra sakın sprey sıkmayı unutmayın.

Kısa Saçlı Sarışınlar İçin Saç Modeli

Küçük Alt Topuz Saç Modeli

Saçlarınızı arkadan ikiye ve ya üçe ayırarak ensenizde küçük topuzlar yapabilirsiniz. Küçük lastikler ya da tel toka yardımı ile topuzu sabitleyebilirsiniz. Önden çıkacak olan saçları da ister düz ister maşa yardımı ile hafif dalgalı olarak kullanabilirsiniz.

Balıksırtı Saç Modeli

Saçları kısa olanlar uzun saçlıların yaptığı birçok modeli yapabilir. Bunlardan biri de balıksırtı örgü modelidir. Saçlarınızı ister iki tane ister tek balıksırtı yapabilirsiniz. Emin olun bu model size ayrı bir hava katacaktır.

Burgu Saç modeli

Ortadan ve ya yandan ikiye ayırdığınız saçlarınızın ön kısmından bir tutam saç alarak burabilirsiniz. İki taraf için de bu işlemi uygulayarak burgunun bitiminde tel toka yardımı ile saçlarınız sabitleyebilirsiniz. Burgu saç modeli, örgü ile uğraşmak istemeyenler için pratik ve şık görünümlü bir saç modeli.

Saç Bandı İle Saç Modelleri

Kısa saçlılara çok yakışan saç bandı,  günlük hayatta dışarı çıkarken kurtarıcı saç aparatınız olabilir. Önden bırakacağınız bir tutam saç üzerine saç bandınız yerleştirerek saçlarınıza farklı bir hava katabilirsiniz.  Dilerseniz saçlarınızı maşa yardımıyla dalgalandırdıktan sonra yada saç düzleştiricisi ile düzleştirdikten sonra da saç bandınızı kullanabilirsiniz.

Toka İle Saç Modelleri

Saçlarınızın ön kısmını hafif kabartarak fiyonk desenli ve ya çiçek desenli bir saç tokası ile saçlarınıza hareket katabilirsiniz.  Ya da arkadan yarım olarak topladığınız saçınızı toka yardımı ile tutturarak hoş bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Bu tarz pratik saç modelleri ile saçlarınızla çok fazla uğraşmadan güzel görünmenin mümkün olduğunu denedikten sonra aynanın karşısında göreceğinize emin olabilirsiz.

Yazar Hakkında

Renkli Yazar

Yorum Yap