Saç Renkleri

Açık Kestane Saç Rengi Kime Yakışır?

Kadınlar bakımlı ve güzel görünmenin yolunun saçlardan geçtiğine inanmaktadır. Bunun için de en çok saçlarına özen göstermeye çalışırlar.  Saç bakım maskeleri, saç kremleri, bitkisel onarıcı yağlar

Kestane Renk kodları, kestane renk çeşitleri

vb. bakım ürünleri her kadının banyosunda mutlaka bulunur.

Saç rengini değiştirmek de kadınların vazgeçilmezleri arasındadır. En çok yakışan rengi bulmak için özellikle trend olan renkleri saçlarına deneyen kadınların dikkat etmesi gereken hususların başında, ten rengi ile saç renginin uyumu gelmektedir. Popüler olan renkleri denemek isteyen kadınlar bazen hazin sonuçlar elde edebilmektedir. Bunu önlemek için güvenilir bir saç uzmanından yardım almakta fayda vardır.

Kestane Rengi

Doğallıktan yana olan kadınların ve risk almayı sevmeyen kadınların ortak rengi kestane rengidir. Kestane renginin bazı tonları vardır; Küllü kestane, koyu kestane, dore kestane, açık kestane vb.

Biz de bu renk tonlarından en çok tercih edileni ele alacağız;

Açık Kestane Rengi

Açık kestane tonu hem çekicidir hem de doğallıktan ödün vermez.  Bu renk tonunu kadınlar çoğunlukla sonbahar ve kış aylarında tercih ederler. Bu renk tonunun çoğunlukla kurtarıcı olarak da kullanıldığını söylemek mümkündür. Çünkü kapatıcılık konusunda oldukça iyi bir tercihtir.

Açık Kestane Rengi Kime Yakışır?

Her saç rengi için geçerli bir kural vardır; koyu ten rengi açık saç rengi ile, açık ten rengi de koyu saç rengi ile uyumludur. Bu kural saç rengi seçerken mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Ten rengi koyu olan kadınların saç rengi açık tonda olmalıdır. Bu konuyu kestane rengi açısından ele alacak olursak, açık kestane tonunun koyu ten rengi ile gayet uyumlu olacağını söyleyebiliriz. Eğer koyu tene koyu saç boyası uygulanırsa, uyumsuzluk olacaktır. Bu seçim ten renginin de saç renginin de ortaya çıkmasını engelleyecektir.

Açık ten rengi için de tam tersi geçerlidir. Ten rengi açık olanların kullanacağı rengin en koyu tonunu seçmesi uyum açısından çok önemlidir. Koyu tonlardaki saç boyaları açık ten renginin daha da belirginleşmesini sağladığı için hem ten hem de saç birbirini destekleyecektir. Buğday tenli kadınlara en çok yakışan rengin kestane rengi tonlarının olduğunu söylemek yerinde bir tespit olacaktır.

Saçın Uzunluğuna Göre Renk seçimi

Açık Kestane Saç Renk kodları, renk çeşitleri, renklerin anlamı.

Kısa saça sahip olanların açık kestane ve ya kestane rengini tercih etmesini ne yazık ki önermiyoruz. Açık kestane renginin, doğallık ve çekicilik açısından uzun ve katlı saç ile kullanılması tavsiye edilmektedir. Açık kestane saç rengi, düz saça yakışsa da dalgalı saça her zaman daha çok yakışmaktadır.

Saçımı Kendim Boyayabilir Miyim?

Açık Kestane Renk Saçlar

Açık kestane saç rengi evde boyamak için ideal bir renk olabilir, diğer renklere nazaran daha az risk taşıdığı doğrudur, ancak riskleri mutlaka vardır. İstediğiniz tonu yakalayabilmeniz zordur. Çünkü mevcut saç renginize göre belirli ölçüde renk açıcı kullanmanız gereklidir. Boyayı saçınızda bekletme süreniz de önemlidir. Kullanacağınız saç boyası markası da renk tonu için oldukça önemlidir. Özellikle saçını ilk kez boyayanlar veya kendisi ilk kez boyayacak olanlar için bu riskler hayati önem taşımaktadır. Olumlu bir sonuç almak için güvenilir bir kuaför tarafından saçların boyanması her zaman en doğru olandır.

Açık Kestane Saç Renginin Bakımı

Saçların boyandığı günkü güzelliğini korumak için bakım şarttır. Yoksa parlaklığı ve canlılığı gider ve bakımsız bir saç halini alır. Açık kestane saç boyasının günlük bakımı için saç boyasının rengine özel şampuan kullanılabilir. Haftalık ve aylık bakımlar için de onarıcı ve besleyici yağlar, parlaklığı ve canlılığı koruyucu maskeler yapılabilir. Bu bakımların saç rengi ile uyumu mutlaka göz önünde bulundurulmalıdır.

Yazar Hakkında

Renkli Yazar

Yorum Yap