Saç Renkleri

Küllü Kahve Saç Renkleri

Kahve saç tonlarının her zaman popüler olması, her zaman kadınlar tarafından en çok tercih edilen saç rengi olması kahve saç renginin ne kadar özel olduğunun göstergesidir.  Kahve saç renginin birçok tonu bulunmaktadır. Bu açıdan kahve saç tonları her ten rengine yakışabilmektedir. Ama hangi kahve tonu hangi ten rengi ile daha uyumlu olur, kadınlar bunu düşünmeden edemez.

Küllü Kahve Saç Rengi Kime Yakışır?

Küllü kahve saç renkleri, gri soğuk yansımaların doğallığı ile kahvenin doğallığını birleştiren müthiş bir renk tonudur. Küllü saç rengi tonu, kadınların severek kullandığı kahve saç rengine enerji vererek farklı bir forma kavuşturmaktadır. Bu renk tonu, en çok esmer ve beyaz ten rengi ile uyum sağlamaktadır. Beyaz tenlilerin kullanımı için de uygundur, fakat tabana açık kahve tonunu uygularsa daha güzel olacaktır. Küllü kahve saç rengi tonu her yaşa hitap edebilir.  Her yaş grubu tarafından gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Küllü kahve renginin bazı tonları özellikle son yıllarda moda olmuştur. Özellikle sosyal medyada güzellik merkezlerinin paylaşımlarında en çok rastlanan saç renklerindendir. Ayrıca birçok ünlünün bu saç rengi tonlarını kullanması da trend olmasını sağlamaktadır. Küllü Kahvenin alt tonlarından en çok kullanılan renkleri sizinle paylaşacağız;

Küllü Dore Kahve

Küllü kahve griliği yoğun olduğundan dolayı biraz mat bir renktir. Bu renk tonunun daha parlak olarak kullanılması aralarda ışıltılı yansımaların olması küllü dore kahvedir. Doğallığa ışıltı katmak isteyenlerin tercih etmesi dereken renk tonudur. Her ten rengi ile de kolayca uyum sağlamaktadır.

Küllü Kızıl Kahve

Küllü kahvenin griliğini azaltıp yerine kızıllık eklendiğinde ortaya çıkan saç rengidir. Küllü kızıl kahve özelikle beyaz tenli ünlüler tarafından çok tercih edilen renklerde ilk sıralardadır. Klasik kızıla boyamak istemeyenlerin canlılık ve hareketliliği saçlarında hissetmek isteyenlerin tercih etmesi gereken renk tonudur. Saçlara sadece canlılık katmakla kalmaz aynı zamanda çekicilik ve cazibe de katarak mükemmel bir görünüm oluşturur.

Küllü Altın Kahve

Klasik küllü kahveyi daha açık olarak kullanmak isteyenlerin vazgeçilmez tercihidir. Doğal görünümü ile gönülleri fetheder. Küllü altın kahve, Küllü kahveden daha çok tercih edilmektedir. Çünkü daha canlı ve daha parlak görünmektedir.

Evde Kendim Boyayabilir Miyim?

Eğer saç renginiz açık tonlarda ise küllü kahve saç renklerini tutturabilmeniz mümkün olabilir. Ancak saç renginiz koyu ise birçok işlem yapmanız gerekmektedir. Uzun bir zaman ve yorucu bir süreçtir.  İstediğiniz renk tonunu kolayca elde etmek istiyorsanız, saçlarınızı yıpratmaktan korkuyorsanız ve uzun işlemlerle kendiniz uğraşmak istemiyorsanız uzman elinin saçlarınıza değmesi en doğru tercih olacaktır.

Hangi Saç Modeli Daha Çok Yakışır?

Küllü kahve saç renginin her tonu emin olun düz saç ve ya doğal dalgalı görünümlü saç modeli ile çok şık görünmektedir Bu saç rengi her şeyi ile doğallıktan yanadır. Doğallığı bu kadar çekici yansıtan başka bir renk tonu daha var mıdır bilemiyoruz. Düz saç kullanımında Saçlarınızın tel tel yukarı kalkmasını ve çok dağınık görünmesini istemiyorsanız saç köpüğü ya da çok az saç spreyi kullanabilirsiniz.

About the author

Renkli Yazar

Leave a Comment