Kahverengi Saç Renkleri

Çikolata Rengi Saç

Kadınlar saç renklerini araştırırken bazı sorulara cevap arar. Mesela; hangi ünlü bu saç rengini kullanmış? Popüler bir renk mi? Benim ten rengime yakışır mı? Hangi mevsim için daha uygun? Bu soruları yanıtladıktan sonra, ya evde uygulamak üzere saç boyası satın alır ya da güvendiği bir kuaförün yolunu tutar.

Yukarıdaki soruları aydınlatmak adına çikolata saç renkleri ile ilgili araştırma yazımızı okuyabilirsiniz.

Çikolatanın Cazibesi

Çikolata, özellikle kadınların, yeryüzünde yemekten en çok zevk aldığı yiyecektir. Saç rengi olarak tercih edilmesi için sadece ismi bile yeterli olabilir bu renk tonunun. En sevdiği şeyin her aynaya baktığında karşısında olması büyük bir haz ve mutluluk verir şüphesiz. Bu sebeple çikolata renk tonunun uzun yıllar modasını koruyacağa benziyor.

Sıcak Çikolata Saç Rengi

Sıcak çikolata saç rengi ünlüler tarafından sıkça kullanılan bir saç rengidir. Popülerliğini her zaman canlı tutar. Popüler olmasının tek sebebi ünlüler tarafından kullanılması değil elbette. Her ten rengine yakışan özel bir renk tonu olduğu için de en çok tercih edilen saç rengi tonlarındandır. Beyaz tenlilere çekici bir hava kattığı için ve doğallığından da hiç ödün vermediği için bu renk tonu yakışmaktadır. Koyu ten rengine sahip olanlarda da ışıltılı duruşu ile cazibe ve hava katar. Yalnızca ten rengi açısından değil göz rengi açısından da ele alırsak, Ela ve bal göz rengine sahip olanlara da sıcak çikolata saç renginin çok yakıştığını belirtmemiz gerekir. Sonbahar mevsimi ile çok uyumlu olan sıcak çikolata saç rengini evde kendiniz deneyebilirsiniz. Diğer birçok saç rengine göre daha kolay bir şekilde istediğiniz tonu elde edebilirsiniz. Koyu saç rengine sahip olanların dikkat etmeleri gereken bazı hususları söylemekte fayda var. Koyu saç rengi olanların istediği çikolata saç rengini elde etmek için açıcı boya kullanmaları gerekir. Saçı uzun ve kalın olanlara da 1 paket saç boyası yeterli gelmeyecektir. Bu yüzden saçın 0uzunluğuna ve kalınlığına göre 2 veya 3 paket saç boyası kullanılması istenilen sıcak çikolata rengini elde edebilmek için tavsiye edilmektedir.

Çikolata Kahve Saç Rengi

Her ten rengi ile uyum sağladığı için çikolata renklerinin her biri en çok tercih edilen renklerin arasındadır. Beyaz tenlilerde ten rengini ön plana çıkardığı için çarpıcı bir görüntü oluşturur. Bu yüzden beyaz tenlilerin sıklıkla tercih ettiği renkler arasındadır. Ancak bu renk tonu en çok esmer tenlilere yakışır. Çünkü ten rengi ile uyumu ayrı bir cazibe katmakla beraber çekiciliğini de artırır.

Çikolata kahve saç rengi bahar ayları için daha çok tercih edilmektedir. Güneş ışınlarının geliş açısı çikolata renginin parlaklığını yansıtırken canlılığını ve çekiciliğini de artıracaktır.

Çikolata Tonlarının Bakımı

Saçı istediğin o mükemmel çikolata tanlarında boyamak yeterli değil. Canlılığını ve çekiciliğini uzun süre taşımak için bazı kolay bakımlar yapılmalıdır. En başta gelen bakım, Saç rengine uygun şampuan kullanımıdır. Daha sonra onarıcı ve ışıltı verici bakım yağları kullanılabilir. Saç kremleri de, saçlara yumuşaklık katacak ve ahenkli görünümünü artıracaktır. Bu bakımları düzenli olarak saçlarınıza uyguladığınız zaman çok uzun süre saçlarınız canlı kalacaktır. Dip boyası da istemeyen çikolata saç renkleri her zaman düzgün ve bakımlı görünmek isteyenlerin tercih edebileceği renk tonlarıdır.

Çikolata Saç Renkleri Modelleri

Öncelikle söylemeliyiz ki bu saç rengi tonu en çok uzun saça yakışmaktadır. Doğal dalgalı görünümlü saç modelleri idealdir. Yarım topuz, atkuyruğu ve dağınık örgü modelleri bu saç rengi ile güzel bir kombin oluşturacaktır.

 

Yazar Hakkında

Renkli Yazar

Yorum Yap