Saç Renkleri

Buğday Tenlilere Yakışan Saç Rengi

Saçlarının görüntüsünden sıkılanlar, yeni bir görünüme sahip olmak isteyenler, hayatına yenilik ve saçlarına canlılık katmak isteyenler saç rengini değiştirmenin çözüm olduğunu düşünürler. Yenilik arayışına girenler farklı renkleri denemek isteyebilir ancak dikkat edilmelidir ki, her ten renginin kabul etmeyeceği saç renkleri de vardır. Bu sebepten saç rengi ile ten renginin uyumu çok önemlidir.

Buğday Ten Rengi

Buğday ten rengi çok özeldir. Bu ten rengine sahip olanların farklı bir cazibesi vardır. Beyaz ten rengine sahip olanların en çok özendiği ten rengidir. Deniz kenarında güneşlenirken de buğday tenli olma hayalini kurarlar.  Buğday ten rengine sahip olanlar çok şanslıdır. Çünkü bu ten rengine neredeyse bütün saç renkleri yakışmaktadır. Bu bir sorun da olabilir elbette. Her renk tonu yakışabileceği için, hangi rengi tercih edeceklerine karar vermekte zorlanmaları çok doğaldır.

Yüz Hatlarını Ortaya Çıkarmak İsteyen Buğday Tenliler

Yüz hatlarının ortaya çıkmasını isteyenlerin tercih etmeleri gereken renk, kahve tonlarıdır. Kahve tonları, buğday tenlilerin ten rengini belirginleştirip yüz hatlarını ortaya çıkarır. Yüz hatları ortaya çıktığı zaman çekicilik artar. Çekiciği artan kadınların da kendine güveni artar. Belki de bu yüzden buğday tenliler en çok kahve tonlarını tercih etmektedir.

Kahve tonlarının yanı sıra, açık renkler de buğday tenlilerin yüz hatlarının belirginleşmesine yardımcı olur. Bal rengi tonları, saç rengi ile ten rengi arasında mükemmel bir uyum sağlamaktadır. Yine yüz hatlarının belirgin olmasını isteyen buğday tenliler, küllü saç rengi tonlarını da tercih edebilirler. Küllü saç renklerinden ise en çok kumral ve kahverengi yakışmaktadır.

Saç Renginde Dikkatleri Toplamak İsteyen Buğday Tenliler

Dikkatleri yüz hatlarından ziyade saç rengine çekmek isteyen buğday tenlilerin de tercih edebileceği renklerin başında kızıl renk tonları gelmektedir. Dore kızıl en çok yakışan kızıl renk tonlarındandır. Kızıl renk tonlarından özellikle bakır kızılı dikkati saçlarınızla beraber gözlerinize de çekerek çekiciliği artırmaktadır.

Saç renkleri konusunda cesur olan buğday tenlilere en çok yakışacak olan tonlardan biri mavi siyahtır. Son yılların yeni trendi olan mavi siyah saç rengi en çok buğday tenlilere yakışmaktadır. Patlıcan moru da buğday tenlilere yakışan çekici ve trend renkler arasındadır. Buğday tenlilere yakışan ve aynı zamanda trend olan renklerden biri de rose gold saç rengidir. Bu saç rengi hem kendini farklı hissetmek isteyen, hem de farklı görünmek isteyen buğday tenlilere çok yakışacaktır.

Bu renklerin yanında kumral renk tonları da buğday ten rengine sahip olanların tercih edebileceği renkler arasındadır. Dikkat edilmesi dereken şey, kumral saç renkleri ten rengine çok yakın olduğu için yüzü biraz soluk gösterebilir. Ancak doğru makyaj ile bu halledildiğinde en çok yakışan saç renklerinden biri haline gelebilir.

İki Renk Bir Arada

Saçlarında iki rengi bir arada kullanmak isteyen buğday tenliler, hem saçlarına ayrı bir hava katabilir hem de çekiciliğin zirvesine ulaşabilir. Buğday tenlilere en çok yakışan renkler balyaj ya da ombre ile birlikte kullanılabilir. Bu son yılların trendi haline gelmiştir. Tek rengi sıkıcı bulanların başvurduğu bir yöntemdir.

Kendine has bir tarz oluşturmak isteyen buğday tenliler için ise bir sınır yoktur, istediği iki rengi beraber kullanmakta özgürüdürler. Sıradanlığın dışına çıkmak da bir tür trenddir.

Yazar Hakkında

Renkli Yazar

Yorum Yap