Saç Renkleri

Bal Kahve Saç Rengi

Bal kahve saç rengi tonu son zamanlarda en çok kullanılan tonlardan birisidir. Özellikle çok doğal göründüğü için tercih edilen bu saç rengi saç renginde kararsızlık yaşayan, fazla iddialı olmaktan kaçınan ve sönük görünümden de uzaklaşmak isteyen kadınların bir numaralı tercihi haline gelmiştir. Bal kahve saç rengi kahvenin en aydınlık tonudur diyebiliriz. İçinde bulunan bal tonundaki ışıltılar sayesinde kahverengini o kuru tonundan ayırarak daha parlak bir hale getirmektedir. Ayrıca siyah kadar sert ve sarı kadar da açık bir renk tonu olmadığı için de tercihler listesinde ilk sıralarda yer almaktadır.

 

Bal Kahve Saç Rengi Neden Tercih Edilir?

Bal kahvesi saç rengi çok ara bir ton olduğu ve doğallıkla ön plana çıkan bir renk olduğu için kadınların büyük bir kısmı tarafından tercih edildiğini söyleyebiliriz. Geçmişten günümüze kadar bakıldığında kahverenginin diğer renklerden daha baskın olan bir ana saç rengi olduğunu biliyoruz. Bu yüzden her ne kadar kahverengine sahip kadınlar için saçını tekrar kahvenin bir tonuna boyamak anlamsız gelse bile durumun hiç de öyle olmadığını söylemeliyiz. Eğer saçınızın ana tonu kahverengiyse ve çok da sağlıklı ve parlak saçlarınız yoksa kendinizde de çok büyük bir değişiklik istemiyorsanız mutlaka saçınızı kendi tonunda ancak saha sağlıklı ve bakımlı gösterecek bir renge boyamanız gerektiğinin farkına varmış olmanız gerekir ki bu aradığınız ton bal kahve tonudur. Bal kahve içinde yoğun bulunan kahverengi ve doğal bir ışıltı sağlayacak bal renginin birleşiminden oluşan boya türüdür kullandığınız ilk andan itibaren saçınızdaki solgun ve kuru kahverenginin gidip yerini canlı bir rengin aldığını göreceksiniz.
Bal Kahve Saç Renginin Ten Renkleriyle Uyumu

Bal kahve saç renginin uyumunu tenler üzerinden karşılaştıracak olursak en çok buğday ve esmer tenli kadınlara yakıştığını söyleyebiliriz. Doğallığından ödün vermek istemeyen ve yine ana saç rengi kahve olan kadınlar esmer tenli kadınlar olduğu için hem en çok tercih edilen hem de en çok yakışın ten renginin esmer olduğunu söyleyebiliriz bu tene sahip insanların teniyle bal kahve uyumu mükemmel olacaktır. Biraz daha açık bir tonunuz varsa koyu kahverengi sizi olduğunuzdan daha sert göstereceği için tavsiyelerimiz arasında bulunmamaktadır ancak saçınızı kahverengine boyamakta ısrarcıysanız kahvenin biraz daha açık tonlarına yönelmenizi önerebiliriz. Eğer çok açık beyaza yakın ve hatta güneşte bile esmerleşmeyen bir teniniz varsa kahverenginden uzak durmanızı size şiddetle tavsiye ederiz. Kahve tonlu saç rengi cildinizin üzerinde çok ağır duracağı için doğal bir görüntü yansıtmaktan uzak olacaktır.

Bal Kahve Saç Renginin Hitap Ettiği Yaşlar


Kadınlar yaşları kaç olursa olsun bakım yapmayı ve kendilerini güzel görmeyi aynı zamanda tanıdığı ve tanımadıkları insanlar tarafından beğenilmeyi çok severler. Giyimine ve makyajına gösterdiği özenin çok daha fazlasını saçlarına gösterir bir kadın. Çok bakımlı olan saçlar kadının havasını tamamen değiştir o yorgun görüntüsünden kurtulmasını sağlar bunun için de kullandığı saç rengi çok önemlidir. Yanlış bir saç rengi tercihi bu aklınıza gelebilecek bütün olumlu özellikleri tersine çevirebilir. Doğru saç rengi kullanımını kategorilere ayırdığımız zaman bunun içerisinde bir da saç renklerinin yaşlara göre ayrıldığını söyleyebiliriz. Eğer yaşınız biraz daha ortalama yaş sınırının üzerindeyse kesinlikle beyazlarınızı kapatmak ve daha genç görünmeniz için kullanmanız gereken rengin kahve olduğunu söylemeliyiz. Eğer yaşınız gençliğin bitimi ve olgunluğunuzun başladığı dönemlerdeyse de size en çok yakışan renk bal kahve boya olacaktır. Bu renk sizin olgunlaştığınızı bir kere daha kanıtlayacak nitelikte olacaktır. Kahverenginin ağırlığınızı ve bal rengiyle de içinizin hala heyecan ve çılgınlıklarla dolu olduğunun mesajını saçlarınız verecektir. Henüz gençliğe yeni adım attıysanız da kahverengi sizin için vazgeçilmez olacaktır. Genç yaşlardaki kadınlarımız her ne kadar çılgın olsa da toplum içindeki statüsünden dolayı gerek okul gerek de aile tarafından kısıtlandığı için çok değişik saç tonlarına boyaması zorlaşsa da, doğru ve doğal kahve tonu gençlerin istedikleri görüntüyü yakalamasında yardımcı olacaktır.

 

Bal Kahve Saç Rengi Kodu

Saçınızı kahveye boyamak kolay gibi görünse de aslında çok zordur. Kahvenin birçok tonu olduğu için ve sizin de ana saç renginiz değişiklik gösterdiği için doğru rengi yakalamak için çok fazla uğraşabilirsiniz. Bu yüzden sizlere tavsiyemiz saçınızı yıpratmadan kuaföre gidip saçınızı kuaförde istediğiniz tona boyatmanız yine de saçınızı evde boyamak istiyorsanız ve istediğiniz ton bal kahve tonuysa size farklı markaların bal kahve kod numarası hakkında kısa bir bilgi verebiliriz. Palette 9.50, Loreal  Paris 7304, Syoss 4-6, Exicolor 7.73 en çok kullanılan saç boyalarındandır. Eğer saçınızın alttaki rengi açıksa herhangi bir açıcı kullanmadan boyayı direkt olarak saçınıza uygulayabilirsiniz ancak saçınız siyah veya bal kahvesinden daha koyuysa ilk önce saçınızı uygun tonda açmalısınız saçlarınızın yıpranmaması için ise saçınızı açtıktan birkaç gün sonra uygulamanızı tavsiye ederiz.

About the author

Renkli Yazar

Leave a Comment