Saç Renkleri

Platin Sarısı Saç Modelleri

Platin sarısı oldukça cüretkâr bir saç rengidir. Kendine güvenen ve değişikliği seven dikkatleri üzerinde toplamaktan hoşlanan kadınların tercihidir.  Birçok sarı renge nazaran en hoş ve en çekici duran platin sarısı renginin tonlarıdır.

Platin sarısını cüretkâr olanların kullandığını söylerken çok ciddiyiz. Çünkü bu saç renginin bakımı oldukça zordur. Sürekli ve düzenli bakım yapılmadığı takdirde saçların uç kısmı çatallaşacak, bakımsız bir görünüme sahip olacak, kesilmediği takdirde bozulmalar daha da artacaktır. Bunların yanı sıra çok sık dip boyaya ihtiyaç duymaktadır.

Platin sarısını esmer ve koyu tenlilerin bile kullanmasını tavsiye etmiyoruz. Bu saç rengi beyaz ve açık ten rengine sahip olanlara çok yakışmaktadır.

Platin sarısı saç rengini evde yapmak isteyenler olabilir. Ama bunu asla tavsiye etmiyoruz. Saçı evde platin sarısına boyamak, çok risk taşıyan bir davranış olur. Bu tonu tutturmak oldukça meşakkatlidir. İstediğim renge kavuşayım derken saçlarınızdan olabilirsiniz. Size en önemli tavsiyemiz, saçlarınızı platin sarısına boyamak istiyorsanız kendinizi bir uzmanın hünerli ellerine teslim etmeniz yönünde olacaktır.

Platin Sarısı Saç Rengi Ne Zaman Kullanılır?

Platin sarısı her ortama uyum sağlayabilecek nitelikte bir saç rengidir. Her mevsim Bu saç rengi için uygundur. Her mevsimde ayrı bir çekicilik katar insana. Bu saç rengi, çok özel zamanlarda sizi muhteşem bir kadın yapar. Eğer bakımını düzenli olarak yapıyorsanız bu saç rengi, sizin günlük hayatınızda en sıradan anlarda bile güzel olabilmenizi sağlar.

Hangi Saç Modelleri İle Kullanılır?

Platin sarısı ve tonlarının,  kendi başına çok çekici olduğu su götürmez bir gerçektir. Her türlü saç modeli çok yakışacaktır. Ancak rengi tam olarak ortaya çıkarmak ve yüzünüzle uyum sağlaması ile alakalıdır. Bu uyumu ortaya çıkaracak saç modellerini burada yazacağımız modeller arasından seçebilirsiniz.

Uzun düz saç modeli ile kullanıldığı zaman sade ve çekici bir izlenim oluşturacaktır. Uzun Katlı saç modeli ile kullanıldığı zaman da sıra dışı bir görüntü ortaya çıkacaktır. Dalgalı saç modelleri bu saç rengini gayet güzel taşımaktadır. Platin sarısı saç rengine sahip olanların dalgalı saç modeli kullandığında yakışmayan kimse yoktur sanırım. Topuz saç modellerinden her biri platin sarısı saç rengi kullananlara uygun modellerdir. Örgü saç modellerini de eğer kullanmak isterseniz dağınık olarak kullanmanızı öneririz. Çünkü bu saç rengi dağınık görünümü çok sevmektedir. Kısa saç modellerinin her biri platin sarısı ile muhteşem bir görüntü oluşturmaktadır. Aykırılıktan ve sıra dışılıktan hoşlananların kesinlikle platin sarısını kısa saç ile kullanmasını tavsiye ediyoruz.

 

Yazar Hakkında

Renkli Yazar

1 Yorum

  • Ben bu renge hastayım ama saçlarım çok koyu olduğu için boyama denemem tam bir fiyasko oldu saçlarım yandı belimin altına kadar saçlarım var ve bob kesim yapalım uzadıkça keselim düzelir yavaş yavaş diyor kuaför zaten benim saçım yavaş uzuyor yandı iyice yavaş olucak bu sebeple herkese sordum söylenen herşeyi denedim ama en sonunda canım arkadaşım doğal olan bir keratin bulmuş patentli olanından aldık saçlarım düzeldi düzgün bir şekilde boyattım artık boya yaptırmadan öncede kullanıyorum ki saçlarım güçlü ve sağlıklı olsun ve sorun yaşamıyım diye kullanmaya başladıktan sonra hiç sorun yaşamadım hiç bu yüzden yazmak istedim bu renge benim gibi hayran olan ama yanma korkusu ile yapamayan varsa diye.

Yorum Yap