Saç Renkleri

Küllü Kumral Saç Renkleri

Değişikliği seven kadınlar ilk dokunuşlarını saçlarına yaparlar. Aynaya baktığında kendini güzel olduğuna ikna etmek için, ilk önce saçlarına önem verirler. Kendi fikirlerinin yanı sıra etrafındakilerin de fikirleri kadınlar için büyük önem arz etmektedir. Etrafındaki insanların “Bu saç rengi sana çok yakışmış.” “Bugün harika görünüyorsun.” gibi iltifatları kadınları mest eder. Eğer saç konusunda doğru seçim yaptıysa bu övgüleri duyabileceklerini düşünürler. Bu sebeple de trend olan saç renkleri ve saç modelleri kadınlar tarafından çok takip edilir.

Son yıllara damgasını vuran doğal görünümüyle de gönüllere taht kuran renk tonlarından biri de küllü kumral saç renkleridir. Küllü kumral saç renkleri en çok tercih edilen renkler arasında yer almaktadır. İki rengin özel birleşimini içeren bu renk tonu her yüz şekli ile de kolayca uyum sağlayabilmektedir. Bu renk tonlarını kuaföre gitmeden elde etmek biraz zordur. Profesyonel bir saç uzmanına ya da güvendiğiniz bir kuaföre gitmeniz istediğiniz renk saça sahip olmanız açısından önemlidir. Çünkü koyu renk saça sahipseniz bu renk tonunu bir defada elde etmek pek mümkün değildir.

Dilerseniz küllü kumral saç renklerinin farklı tonlarına bir göz atalım;

Açık Küllü Kumral

Küllü kumral saç Renk kodları, renk çeşitleri, kumral saç renklerinin anlamı.

Uzun ve açık kumral rengi dalgalı saç modelleri

Kumral saç rengini tonlarının, diğer renklere göre mat bir görüntüsü vardır. Bu da daha doğal bir görünüm sağlamaktadır. Bu renk içinde daha çok gri barındırır.  Açık Küllü kumral saç renginin soğuk görüntüsünün yanı sıra küllü yansımalar farklı bir ışıltı oluşturmaktadır. Birçok ünlünün kullandığı açık küllü kumral saç rengi popülerliğini kaybetmeyeceğe benziyor. Bu renk tonu, her ten rengi ile uyum sağladığı için çok özeldir. Ancak en çok pembe ten rengine sahip olanlara yakışmaktadır. Açık küllü kumral beyaz tenlilere de en çok yakışan renkler arasındadır. Bu saç renginin gözler ile uyumu da çok dikkat çekmektedir. Ela gözlülere en çok yakışan saç rengidir. Saçlarının mat ve ışıltılı havası göz rengi mükemmel bir uyum sağalar. Mavi ve yeşil göz ile de oldukça çekici bir görünüm oluşturmaktadır. Bu saç rengini kullananlar genellikle düz saç ile kullanmaktadır. Bu da doğal görünümünü artırmaktadır.

Koyu Küllü Kumral

Kısa ve koyu kumral rengi dalgalı saç modelleri

Saç boyaları arasında en doğal görünüme sahip olan saç rengi koyu küllü kumraldır. İçerisindeki parlak ve soğuk yansımalar doğallığına çekicilik katmaktadır. Saçlarının cansız görünümünü

Renk kodları, renk çeşitleri, renklerin anlamı.

kapatmak isteyip, tamamen doğal görünüme sahip olmak isteyenlerin tercih ettiği saç rengidir.

 

Koyu küllü kumral saç rengi en çok buğday tenlilere ve esmer tenlilere yakışmaktadır.

Işıltılı Küllü Kumral

Küllü kumral saç renginin üzerinde bulunan ışıltılı yansımalar ten renginin canlı görünmesine katkı sağlamaktadır. Saçların canlı ve ışıltılı yapısı yüze ve ten rengine de yansıyacağı için saç rengi ile ten rengi birbirine mükemmel uyum sağlayacaktır.

Küllü Kumral Saç Renklerinin Bakımı

Kumral renkli saçların bakımı

Renk kodları, renk çeşitleri, renklerin anlamı.

En doğal görünen saç rengi olmasına rağmen, her boyalı saç gibi küllü kumral saç renginin de bakıma ihtiyacı vardır. Her daim canlılığını, ışıltısını ve doğallığını korumasını isteyenlerin yapması gereken bazı basit bakımlar vardır. Bunların en başında saç bakım maskesi gelmektedir. Doğal saç maskelerinin yanı sıra ünlü markaların saç maskeleri de tercih edilebilir. Saç kremi ise, her yıkama sonunda kullanıldığında canlılığı ve yumuşak görüntüsü hiç bozulmamaktadır. Saç rengine uygun kullanılan şampuan saçların doğal görünümünü korumaya büyük katkı sağlamaktadır. Bunların yanı sıra doğal bakım yağları da canlılığı ve parlaklığı artırarak saçın daha sağlıklı görünmesine yardımcı olacaktır.

Yazar Hakkında

Renkli Yazar

1 Yorum

  • Saç rengimi değiştirmeyi seviyorum ama sürekli değişim saçlarıma zarar veriyor kuruyor saçlarım ve yıpranıyor bu yüzden çözüm ararken doğal keratin önerenler oldu baya araştırdıktan sonra patentli olan doğal keratin buldum aldım artık saçlarım için sadece patentli keratin kullanmaya başladım tüm saç bakımımı yapıyorum saçlarıma yıpranma kuruluk falan kalmıyor etkisi kalıcı olduğu için sürekli kullanım da gerekmiyor.

Yorum Yap