Saç Renkleri

Kumral Kahve Saç Tonları Saç Renkleri

Bazı şeyler vardır modası hiçbir zaman geçmez. Klasik değildir ama herkes tarafından kullanılır. Hem doğaldır hem de kimse sıkıcı bulmaz. Kadınların da saç renkleri arasında vazgeçilmezleri vardır. İşte kumral saç renkleri ve kahverengi saç renkleri bunlardandır. Doğallığından asla ödün vermeden duruşu ile de mest eden sadelikten yana olan kumral ve kahve tonları hanımların gözdesidir. Gelelim bu iki rengin birleşimine; kumral kahve saç rengi tonlarına.

Sadelikten Yana Olanlar İçin Kumral Kahve

Saç renginin açık olmasından hoşlanan ancak sarı renge boyamak da istemeyen hanımların gözdesi kumral kahve saç rengidir. Kumral kahve saç rengi kahverenginin bir tonudur. Kahverenginin doğallığı ile kumral rengin doğallığı harmanlanınca müthiş bir renk tonu ortaya çıkmaktadır.

Uzun saçlıların genellikle bu renk tonunu tercih ettiğini görmekteyiz. Uzun saçlar çabuk yıprandığı için, birçok renk bu saçlardaki yıpranmışlığı, kırıkları ve cansızlığı saklayamamaktadır. Ancak kumral kahve farklıdır. Saçlara doğal görünüm verirken canlılık ve parlaklık katarak, saçlardaki yıpranmışlığı gizleyerek sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Kumral kahve tonu, özellikle balyaj veya ombre gibi renklendirmeye de ihtiyaç duymaz. Çünkü zaten kendisi üç farklı tonu doğal olarak içinde barındırmaktadır. Kumral renk tonunun üzerine kahve yansımalar olabileceği gibi, kahve renk tonunun üzerine kumral yansımlar da olabilir. Bu ikisi de doğallığından ödün vermeden canlı ve şık bir görünüm oluşturacaktır.

Kumral Kahve Kimlere Yakışır?

Kumral renk tonları da, kahve renk tonları da her ten rengine yakışmaktadır. Bu açıdan bakacak olursak, kumral kahvenin de her ten rengine yakıştığını söyleyebiliriz. Esmer tenliler bu renk tonunu uyguladığında, yüzleri çok daha canlı ve dikkat çekici görünmektedir. Buğday tenlilerde de hiç boya yokmuş hissi uyandırmaktadır. Beyaz tenlilerin de yüzlerinin soluk görünmemesine yardımcı olacaktır.

Kumral Kahve Saç Renginin Bakımı Nasıl Olmalıdır?

Doğallığı ile gönüllere taht kuran bu renk, bakımı ile de gönüllere taht kurmaktadır. Öyle teferruatlı bakıma ihtiyacı yoktur. Diğer saç renklerine göre kalıcılığı fazladır. Özel bir işlem yapmadan da saç boyası kolay kolay akıp gitmez. Günlük şampuanlar ile de temizliği yapılabilmektedir. Daha yumuşak olmasını isteyenler saç kremi kullanabilirler. Parlaklığına parlaklık katmak isteyenler de bakım yağlarını kullanabilirler. İsteğe bağlı olarak saç maskeleri yapılabilir. Bunun dışında ekstra bir bakım yapılmasa da doğal ve parlak görüntüsünden uzun süre ödün vermez.

Kumral Kahve Saç Rengine Hangi Saç Modeli Daha Çok Yakışır?

Öncelikle belirtmeliyiz ki her türlü kahve tonu en çok uzun saça yakışmaktadır. Kahvenin içine kumrallık da katınca saç boyu belki biraz kısalabilir fakat omzun üzerine çıkmaması tavsiye edilir. Çünkü bu renk tonunu en çok uzun saç güzel taşımaktadır. Bu renk tonuna hafif kahkül güzel gitmektedir.  Dalgalı saç modelleri ile kullanım için de uygundur. Düz saç ile de kullanılsa saçlar sağlıklı ve parlak görünecektir. Dağınık topuz, yarım topuz, dağınık örgü ve hatta atkuyruğu için de ideal saç rengidir. Kısacası; kumral kahve saç rengi tonu, hem doğallığı sevenler için hem de şık ve modern görünümünden ödün vermek istemeyenlerin en başta tercih edebileceği kurtarıcı renk tonudur.

About the author

Renkli Yazar

Leave a Comment