Saç Renkleri

Dore Saç Renkleri

Vücudunda türlü değişiklikler yapma arzusu insanın içinde her zaman olmuştur. Bundan en çok nasibini alan da saçtır. Saçlarında en çok değişiklik yapan ve bundan haz alan ise kadınlardır. Kadınlar saçlarını birçok sebepten ötürü boyatmaktadır. Kimi beyazlarını kapatmak için, kimi değişikliği sevdiği için, kimi depresyona girdiği için kimi de tüm dikkatleri üzerinde toplamak için bunu yapar.

Saçlarını farklı renklerde görmek kadınlar için bir tutkudur. Kadınların bu tutkusunun farkında olan saç boyası firmaları her geçen gün farklı tonlarda, farklı renklerde saç boyaları üreterek, onlara geniş ürün yelpazesi sunmaktadır.

Saç Boyama Sanatı

Günümüzde saç boyatma artık basit bir mevzu olmaktan çıkmış ve bir sanat haline gelmiştir. Bunu anlamak için saç boyama ile ilgili en çok tıklanan videolara bakmak yeterlidir. Öyle ki, bu sayede onlarca kuaför, onlarca kadın fenomen olmuştur.

Sanat Eseri Kadın

Her haliyle güzel olan kadının daha güzel olma düşüncesi, içindeki bütün duygulardan daha ağır basmaktadır. Bunun içindir ki bir kadın gittiği kuaförden, kendine bir sanatçı eli değmiş hissi ile ayrılmak ister.

Trend Saç Renkleri

Her şeyin bir modası olduğu gibi, tabii ki saç renginin de modası vardır. Kadınlar ve bilhassa genç kızlar bu modayı büyük bir ilgi ile takip eder. Bu yıla damga vuran trend saç renklerini başta ünlüler olmak üzere, modaya ayak uyduran kadınlarda ve genç kızlarda görmek mümkündür.

Dore Saç Rengi Nedir?

En çok konuşulan ve tercih edilen renklerin başını bu yıl dore saç renkleri çekmektedir. Öyle ki bu moda uzun bir süre canlılığını koruyacağa benziyor.

Dore aslında tam anlamıyla bir renk değildir, bir rengin tonudur. Altın sarısı ile sarı renginin karışımı olarak düşünebiliriz.  Dore saç rengini, saçlarının ışıl ışıl parlamasını isteyenler tercih etmektedir. Saç renginin daha çarpıcı, daha canlı ve daha parlak olmasını sağlar

Saçlarına dore saç renklerinden birini uygulamaya karar verenlerin boyama işleminden önce saçlarına bakım uygulaması şarttır. Bakımlı saç boyayı her zaman daha iyi gösterir. Bunun için bitkisel yağlar ile saçı beslemek tercih edilebilir. Bunun yanı sıra kuaförde saç bakımı yaptırıldıktan sonra boyama işlemi yapılması saç sağlığı için çok önemlidir.

Trend Dore Saç Renkleri

2017’ye damgasını vuran dore saç renklerine kısaca bir bakalım;

Dore Kahve:

Doğallığı yansıtması ve her ten rengine yakışması hasebiyle en çok tercih edilen saç renklerinden biri dore kahvedir.

Dore Bakır:

Bu renk saçın yıpranmışlığını en az gösteren, canlılığına canlılık katan ve çekiciliği ile göz kamaştıran renk olarak sezonda en çok tercih edilenler listesinde üst sıralarda yer almaktadır. En çok beyaz tenlilere yakışmaktadır.

Dore Karamel:

Buğday tenli kadınlara çok yakışan bu renk trend listesinin kahramanı olmuştur. Çekici ve ışıl ışıl görüntüsü ile birçok kadın bu rengi denemekte ve bunların çoğu severek kullanmaktadır.

Dore Bal Köpüğü:

Dore balköpüğü son yıllarda çok tercih edilen saç renkleri arasındadır. Kadınlar sarı saç rengini çok sevmelerine karşın fazla iddialı ya da yapay görüntüsünden artık hoşlanmamaktadır. Bunun çözümünü de, daha ışıltılı ve daha doğal duran ve en önemlisi de her ten rengine uyabilen dore balköpüğü renginde bulmuşlardır.

Yazar Hakkında

Renkli Yazar

Yorum Yap