Renk Tonları Altunî Sarı

Dore sarısı saç renkleri

Sarı renkli saçlar her kadın için ayrı bir yere sahiptir. Günümüz teknolojisinin gelişmesi ile kozmetik  sektörüne yansıyan yeniliklerle birlikte saçlarımız için  hemen hemen her türlü renk seçeneği bulmak artık hayal değil. Yine de sarı saç torunun diğer tonlara göre bakımı her zamanki gibi zor 🙂

Dore sarısı saç renkleri son zamanların trend seçimleri arasında yer alıyor. Dilerseniz sizin için internetten derlediğim modellerin fotoğrafları ilham kaynağı olarak kullanabilirsiniz. Görüşleriniz için yorum bırakmayı unutmayın.

Saç renkleri renk paletleri biribirinden moda renk tonları, renklerin dili

Saç renkleri renk paletleri biribirinden moda renk tonları, renklerin dili

Saç renkleri renk paletleri biribirinden moda renk tonları, renklerin dili

Dore sarısı parlak tonlarda saç modeli.

 

 

Sarı saç rengi birçok kadında aslında cesareti simgeler. Sarı saçı üzerimizde taşımanın zorluklarını hepimiz biliyoruz, bu yüzden bir kadının saçlarının sarıya boyaması demek o kadının ne kadar cesur olduğunu bize gösteren bir işaretçidir. Sarı saç renginin avantajları olduğu gibi dezavantajları da bulunmaktadır bu yüzden saçının için en uygun sarı tonunu bulmanız gerekmektedir. Sarı tonlarının düşündüğünüz zaman bir kararsızlık içerisinde kalıyorsanız size dore sarısı saç rengini hatırlatmak isteriz. Eğer cilt alt onunuz bu renge uygunsa size nasıl farklı bir hava katacağını mutlaka kendi gözlerinizle de göreceksiniz. Çevrenizden aldığınız olumlu yaklaşımlar da ne kadar doğru bir tercih yaptığınızı size yansıtacaktır.

Dore Sarısı Saç Rengi Tonu

Dore sarısı saç rengi son zamanların en popüler renklerinden biridir. Dore sarısı saç rengi tonu doğru kullanıldığı zaman yüzünüzü aydınlatacak, teninizi yorgun havasından kurtaracak ve sizi çok sağlıklı bir görüntüye kavuşturacaktır. Dore renginin içinde bulunan altın rengi pigmentleri sayesinde saçlarınız ışıl ışıl parlayacaktır. Bu yüzdendir ki birçok ünlünün dahi son zamanlarda sarı tonlarının düşündüğümüz zaman dore sarısı olmuştur. Eğer kendinizde ciddi bir değişiklik yapmak istiyorsanız ve bu değişikliğin yüzünüze yumuşak bir görüntü vermesini istiyorsanız aradığınız rengin dore sarısı olduğunu söyleyebiliriz.

Saç renkleri renk paletleri biribirinden moda renk tonları, renklerin dili

Dore sarısı hafif dalgalı saç rengi açık sarı

Dore Sarısı Saç Renginin Saç Boyalarındaki Kodları

Bütün kadınların yaşadığı sorunlardan biri de boyamak istediği saç renginin boya kodunu bulmaktaki zorluğudur. Mağazaları dolaşıp bizim için en iyi olduğuna inandığımız saç boyası markasındaki istediğimiz boyanın kodunu ararız. Farklı markalara ait dore sarısı saç boyası kodlarını sizler için düzenledik. Palette 10-5, Loreal Paris koyu dore 8-3 , phyto color 9 numara , aeque color 6G , İnoa 9.3 , bioblas 10.0 . Eğer saçınızı evde kendiniz boyamayacaksanız bir kuaför yardımı ile boyatmayı istiyorsanız, kuaförünüze dore sarısının açık tonunu mu koyu tonunu mu istediğinizi belirtmelisiniz. Dore sarısının da kendi içinde tonlara ayrıldığını unutmamalısınız. Kuaförlerin kullandıkları boya markaları daha fazla değişkenlik gösterdiği için ilk boyamanızdan sonra eğer saçınızı siz boyamaya devam edecekseniz kuaförünüzden boyanın markası ve kodunu öğrenmeyi unutmayın. Aynı boya markasından bulamayacak olsanız bile o tona en yakın rengi bulabilmeniz mümkündür. Kuaförünüzden boyayı perakende olarak size satmasını da talep edebileceğinizi unutmayın. Yine de bizim size tavsiyemiz sarı renginin tonunu yakalamak çok zor olduğu için bir kuaför yardımıyla saçınızı boyatmanız yönündedir.

Saç renkleri renk paletleri biribirinden moda renk tonları, renklerin dili

Mat sarı tonlarda saç rengi

 

Dore Sarısı Saç Renginin Ten Renklerine Göre Uyumu

Sarı saç rengi yalnızca açık tenli kadınlara yakışır diye bir algı var zihnimizde. Aslında sarı saç rengi açık tenli kadınlara yakıştığı kadar esmer ve buğday tenli kadınlara da en az açık tenli kadınlar kadar yakıştığını söylemiş olsak yanılmış olmayız. Önemli olan sarı renginin hangi tonunu kullandığınızdır. Dore sarısının bile kendi içinde birçok alt tonu ve üst tonu mevcuttur. Dore demek altın rengi ve sarı arasında bir renktir. İçinde hem altın rengini hem de sarı rengi bulundurur. Sizin karar vermeniz gereken nokta ise altın renginin mi yoksa sarı rengin mi kullandığınız boyada daha baskın olup olmayacağı konusudur. Eğer teniniz biraz daha açıksa sarıyı abartmaktan korkmayın ama biraz da esmer bir ten renginiz varsa altın rengi kısmına biraz daha ağırlık verebilirsiniz. Teninizin koyuluğundan dolayı biraz aydınlık gözükmeye ihtiyacınız olduğunu söyleyebiliriz. Üstelik sizin parlamanızda da hiçbir sakınca yoktur. Parlamaktan ve girdiğiniz ortamlarda ben de buradayım hissi vermekten çekinmeyin. Bu sizin ne kadar çok kendinizden emin olduğunuzun göstergesidir.

 

Dore Sarısı Saç Renginin Diğer Renklerle Uyumu 
Saç renkleri renk paletleri biribirinden moda renk tonları, renklerin dili

Mat sarı tonlarda uzun saç rengi

Saçınızı dore sarısına boyadınız ancak bu saç rengini nasıl kullanacağınız konusunda kendi içinizde çelişkiler yaşıyorsanız saçınızı en uygun renkli kıyafetlerle uyum sağlamanız için sizlere birkaç ipucu verebiliriz. Şüphesiz ki siyah asaletin rengidir dore sarısı saçlarınızı siyah rengiyle kombinlemeniz asaletinizi bir üst seviyeye çıkaracaktır. Siyah rengini çok şık bir davete giderken de günlük hayatınızda da kolaylıkla kullanabilirsiniz.  Daha sakin ve yumuşak bir havanız olsun istiyorsanız da beyaz sizin için vazgeçilmez bir renk olacaktır. Bu birbirinden iki zıt rengin dore sarısıyla uyumu sizi çok şaşırtacaktır. Saçınızı siyah kıyafetlerle kullandığınızda ne kadar asi ve beyaz kıyafetlerle kullandığınızda ne kadar sakin bir görüntüye kavuşacağınızı deneyimlerinizle göreceksiniz. Bu iki zıt renk dışında sarı rengi soğuk bir renk olduğu için aynı soğuk tonlara sahip renklerle de kullanabilirsiniz. Sarının birkaç üst tonu olan pastel bir turuncu da sizi çok neşeli gösterecektir. Gala gecelerinin de vazgeçilmezi olan ve sarı saç rengi dediğimizde zihnimizde canlanan kırmızı elbiseleri de atlamamak gerekmektedir. Ateş kırmızı bir elbiseyle de saçınızı rahatlıkla kullanabilirsiniz. Saçınızı zıt renkler giyerek de kullanmayı ihmal etmeyin. Dore sarısı saç renginin kombinlenmesi korkulacak kadar zor değil hatta bu rengin uyumu diğer renklerle karşılaştırıldığında daha kolay kombinlenebilir olduğunu unutmamalısınız.

About the author

renkleri.com

Renkler hakkında konuşulacak ne varsa konuşmaya niyetliyiz. Moda tasarım fikirleri, renk paletleri ve aklıma ne gelirse artık...

Leave a Comment