Yavruağzı

Yavruağzı Rengi Ayakkabı Modelleri

Yavruağzı Rengi

Yavruağzı rengi pastel tonlarda turuncuya yakın içerisinde pembe tonlarını da bulunduran saf haliyle fakat açık ve gölgeli tonlarıyla da sıkça kullanılan bir renktir. Son dönemlerde oldukça popülerlik kazanan; giyim, takı ve dekorasyon alanında sıkça tercih edilen bir renktir. Ferah ve şık bir görüntü sağlamaktadır. Yavruağzı rengi pastel bir renk olduğu için birçok kombine rahatlıkla uyum sağlamaktadır. Genellikle kıyafetlerin, gece elbiselerinin tamamlayıcısı olarak yavruağzı ayakkabılar tercih edilmektedir. Yavruağzı ayakkabılar hem kıyafetlere canlılık kazandırır hem de şık bir görüntü sağlar. Bu renk insana enerji verir aynı zamanda da iddialı bir renktir.

 

Yavruağzı Ayakkabı

Renk kodları, renk çeşitleri, renklerin anlamı.

           Yavruağzı ayakkabı modelleri topuklu, topuksuz, spor ayakkabı gibi birçok ayakkabı çeşidinde kullanılmaktadır. Özellikle spor ayakkabılarında ana renk olmasa da muhakkak yan renklerden birinde kullanılmaktadır. Yavruağzı ayakkabı kalın topuk, ince topuk, dolgu topuk gibi topuklu modellerinde de her boyutta kullanılmaktadır. Her modele uygun bir renk olması babet, sandalet gibi ayakkabı modellerini de kapsayan geniş bir alana yayılmasını sağlamaktadır. Yavruağzı ayakkabılar düğün, nişan, kına, söz, mezuniyet partileri gibi birçok alanda sıkça tercih edilmektedir. Kullanıldığı ortamda beğenilen ve dikkat çeken tamamlayıcı bir ayakkabı rengidir. Özgüveni arttırıcı bir etkisi bulunmaktadır.

 

Yavruağzı Rengini Tercih Eden İnsanlar

Bu rengi tercih edenler dışa dönük, içten ve sosyal insanlardır. Mizahı severler romantik, maceracı ve zeki, gülmeyi güldürmeyi seven insanlardır. Özellikle gençlikte sıkça tercih edilen bir renktir aynı zaman da dinamikliği de sembol eder. Mutluluğun rengidir tercih edildiği zamanlarda da mutluluk verir. Kırmızı ve turuncu kadar dikkat çeken ve sıcak bir renk olmasına rağmen bu iki renk kadar da göze çarpmaz. Pastel tonlarıyla da huzur ve dinginliği temsil eden bir renktir.

Yazar Hakkında

renkleri.com

Renkler hakkında konuşulacak ne varsa konuşmaya niyetliyiz. Moda tasarım fikirleri, renk paletleri ve aklıma ne gelirse artık...

Yorum Yap